Záznam a zpracování obrazu

Na předchozích stránkách jsme se dozvěděli, jak, resp. čím obraz zachytit. Nyní jsme postaveni před otázku, jak zachycený obraz zaznamenat?

Pro analogové systémy  jsou určeny digitální videorekordéry – DVR, pro IP síťové videorekordéry – NVR. Tato zařízení pracují ve většině případů na stabilním operačním systému LINUX. Záznam se ukládá na vnitřní HDD disky, které se v případě potřeby dají postupně rozšiřovat. Obrazový záznam se pak zpracovává pomocí speciálního software a následně je možné zobrazit záznamy na výstupních zařízeních, např. monitorech:

zazn_zpr_obr_1

-samozřejmostí je vzdálený přístup přes internet s možností prohlížení živého nebo již zaznamenaného obrazu a konfigurace celého systému. Přes externí klávesnice lze ovládat záznamové zařízení nebo otočné PTZ kamery:

zazn_zpr_obr_2

– v případě individuálního požadavku zákazníka jsme schopni dodat záznamová zařízení v provedení do 19″ palcového rozvaděče:

zazn_zpr_obr_3

– při rozšíření již stávajícího analogového kamerového systému dokážeme nově instalované IP kamery sloučit do jednoho hybridního záznamového zařízení. Nabízí se několik možností, tou nejrozšířenější je instalace nového hybridního DVR zařízení nebo levnější varianta s použitím hybridní videokarty do počítačové sestavy:

zazn_zpr_obr_4

Instalujeme záznamová zařízení od nejrůznějších výrobců osvědčených značek.